Ogłoszenia duszpasterskie 25 listopada 2018

Posted by: KsSzymon
 1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego i uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W Bazylice Katedralnej witamy i pozdrawiamy wszystkich Parafian
  i Gości zgromadzonych na niedzielnej Eucharystii.
 2. Dzień dzisiejszy to patronalne święto Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się (odbyło się) włączenie do grona ministrantów Łukasza Julkowskiego. Wyrażamy naszą radość z tej okazji życząc Łukaszowi wytrwałości w Bożej służbie, a chłopców zapraszamy do dołączenia do grona naszej służby liturgicznej.
 1. Dziś na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Serca Jezusowego i aktem poświęcenia ludzkości Chrystusowi, za odmówienie których można dziś uzyskać odpust zupełny.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Paczki wydawać będziemy we wtorek od 17.00 w Piwnicy pod śś. Janami.
 3. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy w piątek święto św. Andrzeja Apostoła. To dzień imienin Księdza Biskupa Seniora Andrzeja Suskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne grudnia:
  • w pierwszy czwartek i piątek adoracja od godz. 17.00 oraz okazja do spowiedzi św.,
  • w pierwszą sobotę Godzinki ku czci NMP o godz. 7.40,
  • chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę od godz. 9.00.
 5. W tym tygodniu zapraszamy na następujące spotkania:
  • w czwartek o godz. 14.30 spotkanie Klubu Seniora,
  • w piątek o godz. 19.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania,   
  • w sobotę o godz. 9.00 próba scholki dziecięcej. 
  • Nie będzie natomiast w poniedziałek spotkania dzieci pierwszokomunijnych, a w sobotę zbiórki służby liturgicznej.
 1. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia zapraszam na adwentowe czytanie Słowa Bożego i refleksję na Jego fragmentem połączone z wieczornym spacerem. Akcję, którą nazwałem „Adwentowe włóczykije”, czyli wspólne maszerowanie rozpoczynamy w poniedziałek, 3 grudnia, a kończymy w czwartek, 20 grudnia. Spotykamy się codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 19.00 na placu przykatedralnym (wejście od strony ul. św. Jana). Posiadaczy kijów do Nordic Walking zachęcamy do ich przyniesienia. Wszystkich uczestników spotkań prosimy o strój sportowy. Po spacerze dla uczestników spaceru w Piwnicy przy ul .Żeglarskiej 16 czekać będzie gorąca herbata, przy której rozważać będziemy fragment Pisma św.
 2. W ramach duszpasterstwa charytatywnego dekanatu Toruń I, do którego należy nasza parafia, organizowana jest Wigilia dla samotnych, która odbędzie się 24 grudnia w Piwnicy pod św. Janami. Spotkanie kierowane jest do osób, które w tym dniu z jakichkolwiek powodów są same. Z racji ograniczonej liczby miejsc, obowiązują zapisy do dnia 16 grudnia pod nr telefonu podanym na plakacie. Pod wskazanym numerem można także uzyskać więcej informacji, jak również szczegóły pomocy w przygotowaniach, do czego zachęcamy.
 3. Tygodnik „Niedziela” można nabyć przed kościołem i w zakrystii. Zachęcamy do lektury!
 4. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz obfitości łask w rozpoczynającym się tygodniu. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i dar modlitwy. Szczęść Boże!