Ogłoszenia duszpasterskie 24 marca 2019

Posted by: KsSzymon
 1. Witamy w toruńskiej Katedrze Gości, Przyjaciół i Parafian dziękując za wspólne przeżycie liturgii III Niedzieli Wielkiego Postu.
 2. Ksiądz Biskup Ordynariusz Wiesław Śmigiel obchodzi dziś siódmą rocznicę ogłoszenia przez Papieża Benedykta XVI swojej nominacji biskupiej. Niech wyrazem naszej wdzięczności dla posługi Biskupa Wiesława będzie nasza modlitwa.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  • Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.00,
  • Droga Krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o godz. 17.15, dla młodzieży i dorosłych po Mszy Św. wieczornej, ok. godz. 18.30.
 4. W zakrystii i biurze parafialnym można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej.
 5. W kalendarzu liturgicznym jutro obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To także 27-ma rocznica powstania naszej diecezji. Msza św. z okazji tych obchodów zostanie odprawiona w naszej Katedrze pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego, Księdza Arcybiskupa Salvatore Pennacchio, o godz. 17.00. Nie będzie zatem Mszy św. o godz. 18.00!
 6. W sobotę o godz. 17.50 czytać będziemy nazwiska zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, a o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa w ich intencji.
 7. W przyszłą, ostatnią niedzielę miesiąca, Msza św. o godz. 12.30 odprawiona zostanie w języku łacińskim.
 8. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek, które przeznaczone zostaną dla najbardziej potrzebujących naszej parafii. Już dziś składamy za nie serdeczne Bóg zapłać! Wydawanie paczek odbędzie się we wtorek, 2 kwietnia od godz. 17.00 w Piwnicy pod śś. Janami.
 9. W tym tygodniu zapraszamy do Piwnicy pod śś. Janami na następujące spotkania:
  • dziś po Mszy św. wieczornej młodzież i dorosłych kandydatów do Bierzmowania,
  • w sobotę po Mszy św. porannej członkinie wspólnoty Żywego Różańca,
  • w sobotę o godz. 9.00 próba scholi,
  • w sobotę na godz. 10.00 ministrantów.
 10. Przy naszej parafii odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery itp.). Uzyskane dzięki temu środki zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz akcję „Wyprawka dla dzieci” prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki. Zbiórka odbędzie się w piątek, 29 marca. Zbiórka jest jednodniowa; prosimy aby przynosić ten sprzęt tylko w wyznaczonym terminie do godz. 15.00.
 11. Dyrektor Wydziału Katechetycznego zaprasza nauczycieli, lekarzy i pracowników administracji i mediów na rekolekcje, które odbędą się od 1 do 3 kwietnia w kaplicy WSD w Toruniu. Więcej informacji zamieszczonych jest na plakacie w gablocie przed kościołem.
 12. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, ogólnopolskiej inicjatywie, w której rozważane jest misterium Męki Pańskiej podczas długiej, pieszej, nocnej wędrówki. W tym roku proponujemy dwie trasy:
  • dłuższa, im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki (ok. 59 km) z toruńskich Czerniewic do włocławskiej tamy na Wiśle: rozpocznie się Mszą św. w kościele Matki Bożej Łaskawej w Toruniu – Czerniewicach w piątek, 5 kwietnia o godz. 18.00,
  • krótsza, tzw. Rodzinna EDK (ok. 20 km), która organizowana jest w piątek, 12 kwietnia; rozpocznie się i będzie kończyła w kaplicy św. Andrzeja
   na toruńskim Jarze. Rozpoczęcie również Mszą św. o godz. 18.00.
  • Więcej informacji, zasady uczestnictwa i deklaracje uczestnictwa na stronie internetowej edk.org.pl.
 13. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 14. Wychodząc z kościoła można wziąć ze stolika bezpłatny egzemplarz książki Urszuli Krupy pt. „Współczesne zagrożenia dla zdrowia, życia i rodziny w dokumentach Parlamentu Europejskiego”.
 15. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Zbigniewa Sablewicza, l. 74 i śp. Janinę Nowacką, l. 74.Wypraszajmy dla nich radość nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 16. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz obfitości łask w rozpoczynającym się tygodniu. Szczęść Boże!