Ogłoszenia duszpasterskie 20 października 2019

Posted by: KsSzymon
 1. W XXIX Niedzielę Zwykłą przeżywamy Niedzielę Misyjną w ogłoszonym przez Papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym. Witamy i serdecznie pozdrawiamy Gości, Przyjaciół i Parafian dziękując za przeżycie niedzielnej Eucharystii oraz za ofiary składane na kolektę. Są one przeznaczone na dzieła misyjne.
 2. Dziś wieczorem o godz. 18.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Józefa Szamockiego zostanie odprawiona Msza św. w ramach obchodów 35-tej rocznicy męczeńskiej śmierci Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w intencji Jego kanonizacji. Po Mszy św. przejście pod pomnik Błogosławionego przy al. św. Jana Pawła II i złożenie kwiatów.
 3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa dla dzieci odprawiamy od poniedziałku do piątku na godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży codziennie
  o godz. 17.30. 
 4. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość św. Jana Pawła II, Patrona Województwa Kujawsko-Pomorskiego.  
 5. W sobotę o godz. 17.50 czytać będziemy nazwiska zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, a o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa w ich intencji.
 6. W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 12.30 sprawowaną w kościele NMP Częstochowskiej na Rubinkowie I (obok OBI) rozpocznie się V Toruński Marsz Wszystkich Świętych. Po Mszy św. w procesji z relikwiami świętych przejdziemy do kościoła św. Maksymiliana na Rubinkowie II. Tam będzie miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu na najładniejsze i najwierniejsze przebranie się za świętego. Szczególnie dzieci, zachęcamy, aby pomyślały o przygotowaniu strojów swoich ulubionych świętych.
 7. Msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 12.30 będzie sprawowana po łacinie.
 8. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek, które przeznaczone zostaną dla najbardziej potrzebujących naszej parafii. Już dziś składamy za nie serdeczne Bóg zapłać! Wydawanie paczek odbędzie się we wtorek, 29 października, od godz. 17.00 w Piwnicy pod śś. Janami.
 9. Urząd Miasta Torunia i Parafia św. Antoniego w Toruniu zaprasza na uroczystości religijno – patriotyczne upamiętniające 80-tą rocznicę zapoczątkowania przez Niemców masowych straceń mieszkańców Torunia w lasach podtoruńskiej Barbarki. Okolicznościowa Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Śmigla zostanie odprawiona przy pomniku upamiętniającym miejsce kaźni w lesie na Barbarce w przyszłą niedzielę o godz. 13.00.
 10. W tym tygodniu zapraszamy do Piwnicy pod śś. Janami na następujące spotkania:
  • we wtorek i czwartek próba chóru parafialnego Schola Cathedralis Thoruniensis,
  • w sobotę po Mszy św. porannej wspólnota Żywego Różańca,
  • w sobotę o godz. 9.00 próba scholi.
 11. Naszym pragnieniem jest także utworzenie zespołu młodzieżowego, który uświetniałby Msze św. o godz. 18.00. Chętnych do uwielbiania Boga śpiewem oraz potrafiących grać na instrumentach muzycznych zapraszamy na pierwsze spotkanie w najbliższą sobotę na godz. 17.00 do Piwnicy pod śś. Janami.
 12. W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych i miesiącem pamięci o tych, którzy poprzedzili nas w drodze do Domu Ojca, w zakrystii i Biurze Parafialnym można składać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych. Formularze wyłożone są przy wyjściu z Katedry.
 13. Wspólnota Oazy Akademickiej Diecezji Toruńskiej zaprasza studentów w trakcie formacji oazowej oraz tych, którzy ją ukończyli, a także poszukujących na czas studiów wspólnoty do duchowego rozwoju. Szczegóły u Księdza Andrzeja, moderatora Oazy Akademickiej oraz na plakacie w gablocie.
 14. Tygodnik „Niedziela” można nabyć przed kościołem i w zakrystii. Zachęcamy do lektury!
 15. Przekazujemy obchodzącym imieniny i urodziny najserdeczniejsze życzenia, a wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!