Ogłoszenia duszpasterskie 20 maja 2018

Posted by: KsSzymon
 1. Witamy w toruńskiej Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół i Parafian dziękując za wspólne przeżycie liturgii uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Kończymy dziś czas wielkanocny, a tym samym okres wielkanocnej spowiedzi i Komunii św., do której każdego wierzącego zobowiązują przykazania kościelne.
 1. Dziś na godz. 19.00 w ramach festiwalu Probaltica zapraszamy na koncert na dzwonkach i dzwonkach ręcznych w wykonaniu artystów z Estonii.
 2. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła,
  • w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
  • w sobotę wspomnienie św. Filipa Neriego,
  • w przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Świętej.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
 4. W sobotę o godz. 17.50 czytać będziemy nazwiska zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, a o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa w ich intencji.
 5. W przyszłą, ostatnią niedzielę miesiąca, Msza św. o godz. 12.30 odprawiona zostanie w języku łacińskim.
 6. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek, które przeznaczone zostaną dla najbardziej potrzebujących naszej parafii. Już dziś składamy za nie serdeczne Bóg zapłać! Wydawanie paczek odbędzie się we wtorek, 29 maja od godz. 16.00 w Piwnicy pod śś. Janami.
 7. W przyszłą niedzielę w ramach Świętojańskiego Festiwalu Organowego zapraszamy na koncert w wykonaniu p. Jana Mroczka z Częstochowy. Początek o godz. 19.00.
 8. W tym tygodniu zapraszamy na następujące spotkania:
  • w sobotę po Mszy św. porannej członków wspólnoty Żywego Różańca,
  • w sobotę na godz. 9.00 scholkę i dzieci chętne, by śpiewem chwalić Pana Boga,
  • w sobotę na godz. 10.00 ministrantów i kandydatów do tej posługi.
 9. Ze względu na czwartkowy Dzień Świętości Kapłańskiej i spotkanie księży z Księdzem Biskupem odwołujemy w tym miesiącu spotkanie Klubu Seniora!
 10. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Już dziś zapraszamy dziewczynki chętne do sypania kwiatków podczas procesji na spotkanie, które odbędzie się w środę, 30 maja po Mszy św. wieczornej. Prosimy także o przynoszenie do zakrystii płatków kwiatów, które zostaną wykorzystane podczas procesji ulicami Starówki w dniu uroczystości, a także podczas oktawy w naszej świątyni.
 11. Wydział Katechetyczny i Wydział Edukacji Urzędu Miasta Torunia zapraszają na I Forum Wychowawców. Jest ono skierowane do rodziców, nauczycieli
  i wszystkich, którzy są wychowawcami. Odbędzie się ono w piątek, 25 maja, od godz. 16.30 w Centrum Dialogu przy Seminarium Duchownym. Cały program podany jest na plakacie w gablocie.
 12. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”, który nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 13. Pożegnaliśmy w tym tygodniu w naszej świątyni śp. Krystynę Błoch-Czarnecką, l. 83 ostatnio zamieszkałą w Ciechocinku. Prośmy dla niej o łaskę nieba. Wieczny odpoczynek…
 14. Obchodzącym urodziny, imieniny i inne rocznice składamy serdeczne życzenia, a wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!