Ogłoszenia duszpasterskie 2 grudnia 2018

Posted by: KsSzymon
 1. Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Witamy i pozdrawiamy Parafian, Przyjaciół i Gości w Bazylice Katedralnej.
 2. Zapraszamy na Msze św. roratnie, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.45 oraz dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00.
 3. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego,
  • we wtorek wspomnienie św. Barbary,
  • w czwartek wspomnienie św. Mikołaja,
  • w piątek wspomnienie św. Ambrożego,
  • w sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 4. Z racji dni eucharystycznych grudnia zapraszamy do adorowania Najśw. Sakramentu w pierwszy czwartek (z modlitwą o powołania do służby Bożej prowadzoną przez kleryków naszego seminarium) i w pierwszy piątek od godz. 17.00. W czasie adoracji będzie też okazja do spowiedzi św.
 5. W tym tygodniu zapraszamy na następujące spotkania:
  • w poniedziałek o godz. 17.00 spotkanie dzieci pierwszokomunijnych,
  • w sobotę o godz. 9.00 próba scholki dziecięcej,
  • w sobotę o godz. 10.00 zbiórka służby liturgicznej.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Pszczelarzy oraz ich rodzin.
 7. Natomiast podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieciom pierwszokomunijnym poświęcimy medaliki.
 8. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, kolekta gospodarcza. Wszystkim dobroczyńcom i ofiarodawcom już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać!
 9. Przyszła niedziela to dzień modlitwy i pomocy materialnej dla Kościoła na Wschodzie. Zbiórka do puszek przed kościołem zostanie przeznaczona na ten cel.
 10. Intencje na Msze św. w tym tygodniu i miesiącu oraz na przyszły rok można składać dziś w zakrystii, a w tygodniu w Biurze Parafialnym.
 11. Jutro w ramach przygotowań do świąt Bożego Narodzenia rozpocznie się akcja „Adwentowe włóczykije”. Rozpoczęcie wspólnego maszerowania od poniedziałku
  do piątku o godz. 19.00 na placu przykatedralnym (od strony ul. św. Jana). Po spacerze w piwnicy przy ul. Żeglarskiej 16 czekać będzie gorąca herbata, przy której rozważać będziemy fragment Pisma św. Posiadaczy kijów do Nordic Walking zachęcamy do ich przyniesienia. Wszystkich uczestników spotkań prosimy o strój sportowy.
 12. Wspólnota Krwi Chrystusa organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę na nocne czuwanie dnia 8 grudnia. Wyjazd o godz. 10.00 z parafii Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa na Rubinkowie II. Szczegółowy plan i informacje o zapisach na plakacie przed kościołem.
 13. W ramach duszpasterstwa charytatywnego dekanatu Toruń I, do którego należy nasza parafia, organizowana jest Wigilia dla samotnych, która odbędzie się 24 grudnia w Piwnicy pod św. Janami. Spotkanie kierowane jest do osób, które w tym dniu z jakichkolwiek powodów są same. Z racji ograniczonej liczby miejsc, obowiązują zapisy do dnia 16 grudnia pod nr telefonu podanym na plakacie. Pod wskazanym numerem można także uzyskać więcej informacji, jak również szczegóły pomocy w przygotowaniach, do czego zachęcamy.
 14. Tygodnik „Niedziela” można nabyć przed kościołem i w zakrystii. Zachęcamy do lektury!
 15. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz obfitości łask w rozpoczynającym się tygodniu. Szczęść Boże!