Ogłoszenia duszpasterskie 2 czerwca 2019

Posted by: KsSzymon
 1. Witamy w toruńskiej Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół i Parafian dziękując za wspólne przeżycie liturgii uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. Dziś także Kościół w Polsce przeżywa tzw. Święto Dziękczynienia, które w tym roku staje się okazją do wdzięczności Bożej Opatrzności za dwóch wielkich pasterzy – św. Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia, kardynała Stefana Wyszyńskiego. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła. Przeznaczamy je na kontynuację budowy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.  
 3. Codziennie o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusowego.
 4. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek wspomnienie śś. Karola Lwangi i Towarzyszy,
  • w środę wspomnienie św. Bonifacego,
  • w czwartek wspomnienie bł. Marii Karłowskiej,
  • w sobotę wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
  • w przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 5. Zapraszamy do przeżywania dni eucharystycznych czerwca:
  • w pierwszy czwartek adoracja w intencji świętych powołań do służby Bożej o godz. 17.00,
  • w pierwszy piątek adoracja także od godz. 17.00,
  • okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od godz. 17.00. 
 6. W piątek odbędą się oficjalne obchody Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego, związane z 20-tą rocznicą pobytu w naszym mieście św. Jana Pawła II. Rozpoczną się one w Katedrze o godz. 10.00 uroczystą Mszą św., której przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel. Od godz. 12.00 w Centrum Dialogu przy Pl. Ks. Frelichowskiego trwać będzie okolicznościowa konferencja naukowa.
 7. W sobotę o godz. 9.00 w Piwnicy pod śś. Janami próba scholki.
 8. W sobotę o godz. 11.00 w naszej Katedrze Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel będzie przewodniczył Mszy św. dziękczynnej z okazji 25-tej rocznicy swoich święceń kapłańskich. Zapraszamy do udziału w tej pięknej uroczystości!
 9. Natomiast w przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 12.30 sprawowana przez Księdza Biskupa Wiesława Śmigla rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny. Odbywa się on w 20 rocznicę wizyty w Toruniu Ojca Świętego pod hasłem „Święty Jan Paweł II patron życia i rodziny”. Po Mszy św., ok. godz. 14.00, przejście w kolorowym radosnym marszu przez centrum miasta.
 10. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na dalsze prace remontowo-konserwatorskie w naszej Katedrze.
 11. Już dziś zapraszamy dziewczynki chętne do sypania kwiatków podczas tegorocznej procesji Bożego Ciała. O szczegółach spotkań poinformujemy w najbliższą niedzielę.
 12. Tygodnik „Niedziela” do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
 13. Wszystkim naszym drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz obfitości łask w nowo rozpoczętym tygodniu.