Ogłoszenia duszpasterskie 19 sierpnia 2018

Posted by: KsSzymon
 1. Dzisiaj XX Niedziela Zwykła. Witamy w toruńskiej Katedrze Gości, Przyjaciół i Parafian. Szczególnie pozdrawiamy wszystkich urlopowiczów odwiedzających Toruń życząc pięknego wypoczynku.
 2. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Bernarda,
  • we wtorek wspomnienie św. Piusa X,
  • w środę wspomnienie NMP Królowej,
  • w piątek święto św. Bartłomieja Apostoła,
  • w przyszłą niedzielę uroczystość NMP Częstochowskiej.  
 3. W sobotę o godz. 17.50 czytać będziemy nazwiska zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, a o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa w ich intencji.
 4. Intencje Mszy św. na ten tydzień i kolejne tygodnie można składać dziś po Mszach św., a w tygodniu w godzinach pracy Biura Parafialnego.
 5. W czwartek razem z dziećmi naszej parafii wyjeżdżamy na wycieczkę do Trójmiasta i okolic. Rozpoczniemy ją Mszą św. w naszej Katedrze o godz. 6.00. Odwiedzimy gdyńskie Akwarium i udamy się do Aquaparku w Redzie. Powrót przewidziany jest w godzinach wieczornych. Są jeszcze wolne miejsca – dzieci można zgłaszać dziś po Mszy św. w zakrystii.
 6. Przed kościołem i w zakrystii do nabycia nowy numer „Niedzieli”.
 7. Pożegnaliśmy w tym tygodniu w naszej wspólnocie śp. Mieczysława Sokołowskiego, l. 89. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 8. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny przekazujemy zapewnienie o naszej życzliwości i modlitwie. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!