Ogłoszenia duszpasterskie 17 marca 2019

Posted by: KsSzymon
 1. Witamy Gości, Przyjaciół i Parafian naszej Bazyliki Katedralnej przeżywających w naszej toruńskiej Katedrze Mszę św. w II Niedzielę Wielkiego Postu.
 2. Bóg zapłać za ofiary zbierane do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczone na misyjne dzieła Kościoła.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  • Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.00,
  • Droga Krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o godz. 17.15, dla młodzieży i dorosłych po Mszy Św. wieczornej, ok. godz. 18.30.
 4. W zakrystii i biurze parafialnym można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej.
 5. W kalendarz liturgicznym we wtorek przeżywać będziemy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. To dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinach i świecie. Tego dnia przypada również szósta rocznica inauguracji pontyfikatu Papieża Franciszka oraz imieniny Papieża Seniora Benedykta XVI i Księdza Biskupa Józefa Szamockiego. Pamiętamy o nich w naszych modlitwach.
 6. W czwartek o godz. 14.30 w Piwnicy pod śś. Janami odbędzie się spotkanie dla seniorów naszej parafii. Pod hasłem „Seniorzy seniorom” wystąpi grupa teatralna Toruńskiego Centrum „Caritas”.
 7. W sobotę o godz. 9.00 próba scholii.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży i dorosłych kandydatów do Bierzmowania w Piwnicy pod śś. Janami.
 9. W sobotę o godz. 19.00 w naszej Katedrze odbędzie się wyjątkowy koncert pasyjny zatytułowany 14 KATEDR – Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu. Jest on oparty na medytacji księdza Grzegorza Strzelczyka oraz Oratorium Josepha Haydna. Liczba 14 w tytule koncertu jest nawiązaniem do 14 stacji Drogi Krzyżowej. W wydarzeniu udział wezmą: Jerzy Zelnik oraz Baltic Neopolis Ensemble. Dopełnienie całości stanowi oprawa multimedialna na podstawie filmu „Pasja” Mela Gibsona. Wydarzenie wprowadza w przestrzeń refleksji i medytacji. Stwarza możliwość do skonfrontowania się z ponadczasowymi kategoriami narodzin i śmierci dzięki refleksyjnej wędrówce, która poprzez muzykę i słowo próbuje dotknąć istoty naszej tożsamości kulturowej. Jest to podróż zarówno w świat polskiej tradycji, jak i wartości, które są fundamentem chrześcijańskiej Europy. Patronat nad koncertem objęli Biskup Toruński i Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
 10. Duszpasterstwo Rodzin informuje, iż 23 marca 2018 r. o godz. 8.30 w kościele św. Maksymiliana na Rubinowie III zostanie odprawiona Msza św. obrzędowa związana z pogrzebem dzieci utraconych. Po Mszy św. w czasie ceremonii pogrzebowych na Centralnym Cmentarzu Komunalnym zostaną pogrzebane prochy dzieci, których poronienie stwierdzono w Szpitalu Wojewódzkim w Toruniu od 1 lipca do 31 grudnia 2018 r.
 11. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. poświęcimy książeczki do nabożeństwa.
 12. W poniedziałek, 25 marca, wraz z uroczystością Zwiastowania Pańskiego, świętować będziemy także 27-mą rocznicę powstania naszej diecezji. Msza św. z okazji tych obchodów zostanie odprawiona w naszej Katedrze pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego, Księdza Arcybiskupa Salvatore Pennacchio, o godz. 17.00. Nie będzie zatem Mszy św. o godz. 18.00!
 13. Dyrektor Wydziału Katechetycznego zaprasza nauczycieli, lekarzy i pracowników administracji i mediów na rekolekcje, które odbędą się od 1 do 3 kwietnia w kaplicy WSD w Toruniu. Więcej informacji zamieszczonych jest na plakacie w gablocie przed kościołem.
 14. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 15. Wychodząc z kościoła można wziąć ze stolika bezpłatny egzemplarz książki Urszuli Krupy pt. „Współczesne zagrożenia dla zdrowia, życia i rodziny w dokumentach Parlamentu Europejskiego”.
 16. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Joachima Swieroga, l. 75. Wypraszajmy dla niego radość nieba. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
 17. Pamiętamy w modlitwie w tym tygodniu o obchodzących urodziny, imieniny i inne rocznice składając im serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!