Ogłoszenia duszpasterskie 17 lutego 2019

Posted by: KsSzymon
 1. W VI Niedzielę Zwykłą witamy w Katedrze Parafian, Gości i Przyjaciół dziękując za wspólne przeżycie niedzielnej Eucharystii.
 2. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w piątek święto Katedry św. Piotra Apostoła,
  • w sobotę wspomnienie bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, męczennika naszej diecezji. Obchody 74. rocznicy jego śmierci z modlitwą o kanonizację odbędą się w kościele Wniebowzięcia NMP o godz. 17.00. Przewodniczyć
   im będzie Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel.
 3. W tym tygodniu zapraszamy do Piwnicy pod śś. Janami na następujące spotkania:
  • w poniedziałek na godz. 17.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św.,
  • w sobotę po Mszy św. porannej wspólnotę Żywego Różańca,
  • w sobotę na godz. 9.00 scholę, a o godz. 10.00 próba śpiewu dla dzieci pierwszokomunijnych.
 4. W sobotę o godz. 17.50 czytać będziemy nazwiska zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, a o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa w ich intencji.
 5. W przyszłą, ostatnią niedzielę miesiąca, Msza św. o godz. 12.30 odprawiona zostanie w języku łacińskim.
 6. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek, które przeznaczone zostaną dla najbardziej potrzebujących naszej parafii. Już dziś składamy za nie serdeczne Bóg zapłać! Wydawanie paczek odbędzie się we wtorek, 26 lutego od godz. 17.00 w Piwnicy pod śś. Janami.
 7. Katolicka Wspólnot Małżeństw „Dom na Skale” działająca przy parafii św. Józefa zaprasza małżonków na konferencję pt. „Szczęście w małżeństwie”, którą wygłosi p. dr inż. Jacek Pulikowski, znany doradca rodzinny, rekolekcjonista i autor wielu książek. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 19 lutego, o godz. 18.45 (bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00) w kościele.
 8. W Toruniu przy kościele OO. Jezuitów powstaje nowa wspólnota Ruch Czystych Serc. Skupiać będzie ona ludzi młodych od 16 do 35 roku życia. Msza św. i spotkanie inauguracyjne odbędą się w czwartek, 21 lutego, o godz. 19.00 w kościele św. Ducha.
 9. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 10. Pożegnaliśmy w tym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej: śp. Bogusławę Pacyno (l. 74), Janinę Burdanowską (l. 83) i Marię Moszczyńską (l. 64). Prośmy dla nich o radość nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 11. Pamiętamy w modlitwie w tym tygodniu o obchodzących urodziny, imieniny i inne rocznice składając im serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!