Ogłoszenia duszpasterskie 16 czerwca 2019

Posted by: KsSzymon
 1. Dziś uroczystość Trójcy Świętej. Witamy w toruńskiej Katedrze naszych Gości, Przyjaciół i Parafian.
 2. Dziś na godz. 19.00 zapraszamy na kolejny koncert organowy Festiwalu Świętojańskiego. Wykonawcą będzie p. Władysław Szymański z Katowic.
 3. Codziennie o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwa czerwcowe.
 4. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego,
  • w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,
  • w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi.
 5. We wtorek księża naszej parafii dziękować będą podczas wieczornej Mszy św.
  za Sakrament Kapłaństwa. Po Mszy św. spotkanie dla rad parafialnych
  i pracowników parafii.
 6. W środę po Mszy św. wieczornej w plebanii zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza podsumowująca kończący się rok formacyjny.
 7. W uroczystość Bożego Ciała Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 12.30 i 18.00. Liturgii o godz. 9.00 przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel. Po Mszy św. wyruszy procesja, która przejdzie ulicami Kopernika, Św. Ducha, Rynkiem Staromiejskim, Szeroką i Królowej Jadwigi. Zakończenie procesji przy Kościele Garnizonowym. W Mszy św. o godz. 9.00 i procesji dzieci pierwszokomunijne uczestniczą w szatkach. Zachęcamy do przynoszenia do zakrystii płatków kwiatów, które będą sypane przed Najświętszym Sakramentem. Dziewczynki chętne do sypania kwiatków zapraszamy na spotkanie jutro po Mszy św. wieczornej.
 1. Od piątku do przyszłego czwartku Msza św. wieczorna połączona będzie z procesją eucharystyczną.
 2. W sobotę o godz. 10.00 w naszej Katedrze Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel udzieli święceń prezbiteratu dwóm diakonom toruńskiego seminarium. Zachęcamy do modlitwy w ich intencji oraz o liczne i święte powołania do służby Bożej. Z nabożeństwem czerwcowym łączymy modlitwę nowennową przed święceniami.
 3. Diecezjalny duszpasterz nauczycieli zaprasza nauczycieli i wychowawców na ogólnopolską pielgrzymkę do Częstochowy. Odbędzie się ona 2 lipca. Koszt wyjazdu to 60 zł. Program pielgrzymki i nr telefonu organizatora na plakacie w gablocie.
 4. Tygodnik „Niedziela” do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
 5. Obchodzącym urodziny, imieniny i inne rocznice składamy serdeczne życzenia, a wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!