Ogłoszenia duszpasterskie 14 lipca 2019

Posted by: KsSzymon
 1. Witamy Gości, Przyjaciół i Parafian dziękując za wspólne przeżycie Eucharystii w XV Niedzielę Zwykłą.
 2. Bóg zapłać za ofiary na dzisiejszą kolektę przeznaczone na kontynuowanie prac remontowo-konserwatorskich w naszej świątyni.
 3. Za wygłoszone dziś Słowo Boże i posługę dziękujemy Księdzu Diakonowi Dominikowi Kabaczyńskiemu.
 4. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Bonawentury,
  • we wtorek wspomnienie NMP z Góry Karmel; to dzień tradycyjnego odpustu szkaplerznego w kościele św. Jakuba.
 5. We wtorek o godz. 10.30 Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel odprawi w naszej Katedrze Mszę św. w intencji policjantów i ich rodzin.
 6. Tradycyjnie w sierpniu odbędzie się Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę. Z Torunia pielgrzymi wyruszą po raz 41-wszy w trzech grupach. Zapisy do tzw. Grupy Białej, z którą pielgrzymował będzie Ks. Andrzej, w parafii św. Antoniego na Wrzosach od 1 sierpnia.
 7. Ogłoszenia toruńskiej Kurii Diecezjalnej:
  • W dniach od 18 do 30 lipca w Toruniu odbędzie się obóz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Do naszego miasta przybędzie około 1000 uczniów i studentów z całej Polski. W piątek, 19 lipca, na rozpoczęcie obozu zostanie odprawiona Eucharystia w toruńskiej Katedrze o godz. 10.00. Stypendyści Fundacji, która jest określana mianem „żywego pomnika św. Jana Pawła II”, w przyszłą niedzielę, 21 lipca, podzielą się także swoim świadectwem wiary podczas przedpołudniowych Mszy św. we wszystkich toruńskich parafiach. Szczególnym wydarzeniem, na które w imieniu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pragniemy zaprosić wszystkich mieszkańców Torunia jest koncert zespołu „Tylko Ty”, którzy tworzą stypendyści i absolwenci programu stypendialnego. Koncert odbędzie się w niedzielę, 28 lipca, o godzinie 19.30 na Scenie Letniej na wiślanej barce przy Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu.
  • W dniach 19-20 lipca na terenie przy scenie plenerowej CKK JORDANKI odbywać się będzie kolejna edycja Festiwalu SONG OF SONGS. Wystąpią znakomici artyści: Magda Anioł, Beata Bednarz, Monika Kuszyńska, Natalia Niemen, Olga Szomańska, Darek Malejonek, Adam Strug, Rodzina Pospieszalskich oraz zespoły Anastasis, Gospel Rain, Dagadana i 2Tm 2,3. Koncerty festiwalowe rozpoczynają się o godz. 18.00. W sobotę, 20 lipca o godz. 12.00 w kościele WNMP zostanie odprawiona Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Józefa Szamockiego. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów festiwalu!
 1. Tygodnik „Niedziela” do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
 2. Pożegnaliśmy w tym tygodniu w naszej wspólnocie śp. Alicję Kamper, l. 77. Prośmy dla niej o łaskę nieba. Wieczny odpoczynek…
 3. Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia. Urlopowiczom życzymy udanego i radosnego wypoczynku. A solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże!