Ogłoszenia duszpasterskie 13 października 2019

Posted by: KsSzymon
 1. Świętując XXVIII Niedzielę Zwykłą witamy w Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół i Parafian. Pod hasłem Wstańcie, chodźmy! przeżywamy dziś XIX Dzień Papieski. Przy wyjściu z kościoła przez cały dzień zbierane są ofiary do puszek na papieski fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia. W imieniu młodzieży z niezamożnych rodzin i małych miejscowości bardzo serdecznie dziękujemy.
 2. Serdeczne Bóg zapłać składamy także za ofiary złożone dziś na kolektę gospodarczą.
 3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa dla dzieci odprawiamy od poniedziałku do piątku na godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży codziennie
  o godz. 17.30. 
 4. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
 • we wtorek wspomnienie św. Teresy od Jezusa,
 • w środę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,
 • w czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego,
 • w piątek święto św. Łukasza Ewangelisty.
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy przeżywanie Światowego Tygodnia Misyjnego w Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym. Mszy św. o godz. 9.00 z obrzędem ad missio kleryków piątego roku naszego seminarium przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel, a homilię wygłosi Ksiądz Arcybiskup Tomasz Peta z Astany w Kazachstanie. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele misyjne.
 2. Także za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca, o godz. 12.30 sprawować będziemy Mszę św. z udziałem osób niepełnosprawnych. O ich dowóz do Katedry i opiekę medyczną w czasie Eucharystii dbać będzie Związek Polskich Kawalerów Maltańskich. Zgłoszenia pod numerem, który znaleźć można w gablocie przed kościołem i na naszej stronie internetowej (608662120).
 3. Natomiast za tydzień o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w ramach obchodów 35-tej rocznicy obchodów męczeńskiej śmierci Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w intencji Jego kanonizacji. Po Mszy św. przejście pod pomnik Błogosławionego przy al. św. Jana Pawła II i złożenie kwiatów.
 4. Już  dziś zapraszamy do udziału w V Toruńskim Marszu Wszystkich Świętych, który odbędzie się w niedzielę, 27 października. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 12.30 w kościele Ojców Paulinów na Rubinkowie I. Po Mszy św. przejście radosnego marszu do kościoła św. Maksymiliana na Rubinkowie III. Szczególnie dzieci i młodzież, zachęcamy, aby pomyślały o przygotowaniu strojów swoich ulubionych świętych lub aniołów.
 5. W tym tygodniu zapraszamy do Piwnicy pod śś. Janami na następujące spotkania:
  • w sobotę o godz. 9.00 próba scholi,
  • w sobotę o godz. 10.00 zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza,
  • w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do Bierzmowania.    
 6. Pożegnaliśmy w tym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej śp. Lidię Zielińską, l. 89. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 7. Tygodnik „Niedziela” można nabyć przed kościołem i w zakrystii. Zachęcamy do lektury!
 8. Przekazujemy obchodzącym imieniny i urodziny najserdeczniejsze życzenia, a wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!