Ogłoszenia duszpasterskie 13 maja 2018

Posted by: KsSzymon

1. Przeżywając uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego witamy w toruńskiej Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół i Parafian.

2. Przeżywamy dziś w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość przyjęcia I Komunii św. Dzieci otaczamy naszą modlitwą prosząc, by przez całe życie trwały w przyjaźni z Jezusem, którego dziś po raz pierwszy przyjmują do swoich serc.

Dziś o godz. 16.00 nabożeństwo majowe dla dzieci i ich rodzin. Do piątku w ramach tzw. Białego Tygodnia dzieci gromadzą się na Mszy św. o godz. 18.00.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na dalsze prace remontowo-konserwatorskie w naszej Katedrze. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:

  • w poniedziałek święto św. Macieja Apostoła,  
  • w środę święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski,
  • w przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.

6. Muzeum Diecezjalne zaprasza w najbliższą sobotę na prezentację p. Mirosława Chyły z Wydawnictwa Bernardinum pt. „Produkcja faksymiliów Biblii Gutenberga”. Początek o godz. 18.00 w siedzibie muzeum przy ul. Żeglarskiej 7.

7. W najbliższą sobotę o godz. 19.00 w naszej Katedrze rozpocznie się 33. Świętojański Festiwal Organowy. Serdecznie zapraszamy!

Program całego Festiwalu na banerze przed kościołem i na stronie internetowej diecezji.

8. Natomiast w sobotę o godz. 21.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego. Na jego zakończenie Mszy św. o godz. 23.00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel.

9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 pierwsza rocznica dla dzieci, które w 2017 roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii św. Spotkanie dla dzieci i okazja do spowiedzi św. w piątek o godz. 17.00.

10. Natomiast o godz. 12.30 sprawować będziemy Mszę św. z udziałem osób niepełnosprawnych. O ich dowóz do Katedry i opiekę medyczną w czasie Eucharystii zadba Związek Polskich Kawalerów Maltańskich. Zgłoszenia prosimy kierować pod numerem, który znaleźć można w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej (608662120).

11. Także w przyszłą niedzielę na godz. 19.00 w ramach festiwalu Probaltica zapraszamy na koncert na dzwonkach i dzwonkach ręcznych w wykonaniu artystów z Estonii.  

12. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”, który nabyć można przed kościołem i w zakrystii.

13. Pamiętamy w modlitwie w tym tygodniu o obchodzących urodziny, imieniny i inne rocznice składając im serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!