Ogłoszenia duszpasterskie 12 maja 2019

Posted by: KsSzymon
 1. W IV Niedzielę Wielkanocną, tzw. Niedzielę Dobrego Pasterza, witamy w toruńskiej Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół i Parafian.
 2. Przeżywamy dziś w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość przyjęcia I Komunii św. Dzieci otaczamy naszą modlitwą prosząc, by przez całe życie trwały w przyjaźni z Jezusem, którego dziś po raz pierwszy przyjmują do swoich serc. Dziś o godz. 16.00 nabożeństwo majowe dla dzieci i ich rodzin. Do piątku w ramach     tzw. Białego Tygodnia dzieci gromadzą się na Mszy św. o godz. 18.00.
 1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na dalsze prace remontowo-konserwatorskie w naszej Katedrze. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek wspomnienie NMP z Fatimy,
  • we wtorek święto św. Macieja Apostoła,
  • w czwartek święto św. Andrzej Boboli, Patrona Polski.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
 4. Księża Michalici z toruńskich Rybaków zapraszają na obchody 40-lecia nabożeństw fatimskich w swoim kościele połączone z koronację Figury Matki Boskiej Fatimskiej. Uroczystości odbędą się jutro o godz. 18.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Śmigla.
 5. W piątek o godz. 19.00 w naszej Katedrze rozpocznie się 34. Świętojański Festiwal Organowy. Serdecznie zapraszamy! Program całego Festiwalu na banerze przed kościołem i na naszej stronie internetowej.
 6. W sobotę o godz. 9.00 próba scholi, a o godz. 10.00 zbiórka ministrantów.
 7. W sobotę odbędzie się IX Toruński Marsz Pułkownika Pileckiego. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00 w Kościele Garnizonowym.
 8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 pierwsza rocznica dla dzieci, które w 2018 roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii św. Spotkanie dla dzieci i okazja do spowiedzi św. w piątek, 17 maja o godz. 17.00.
 9. Natomiast o godz. 12.30 sprawować będziemy Mszę św. z udziałem osób niepełnosprawnych. O ich dowóz do Katedry i opiekę medyczną w czasie Eucharystii zadba Związek Polskich Kawalerów Maltańskich. Zgłoszenia prosimy kierować pod numerem, który znaleźć można w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej (608662120).
 10. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”, który nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 11. Pożegnaliśmy w minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej śp. Mariusza Kasprzyka, l. 54 i śp. Irenę Bagińską-Chorosiewicz, l. 75. Wypraszajmy dla nich radość nieba. Wieczny odpoczynek…
 12. Przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i rocznice urodzin życzmy wszelkiej pomyślności i w modlitwie prosimy o potrzebne łaski. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!