Ogłoszenia duszpasterskie 11 marca 2018

Posted by: KsSzymon
 1. Dziś IV Niedzieli Wielkiego Postu. Witamy w toruńskiej Katedrze Gości, Przyjaciół i Parafian.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na kolektę. Przeznaczamy je na cele gospodarcze.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  • Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.00,
  • Droga Krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o godz. 17.15, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 18.30.
 4. Karteczki do spowiedzi wielkanocnej można odbierać dziś po Mszach św. w zakrystii i w tygodniu w biurze parafialnym.
 5. W sobotę zapraszamy do Piwnicy pod śś. Janami na cotygodniowe spotkania: na godz. 9.00 scholkę parafialną, a na godz. 10.00 ministrantów.
 6. Odwołujemy natomiast poniedziałkowe spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych!
 7. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. To ogólnopolska inicjatywa, w której rozważane jest misterium Męki Pańskiej podczas długiej, pieszej, nocnej wędrówki. Jedna z tras w naszym regionie prowadzi z Torunia do Włocławka. Droga Krzyżowa rozpocznie się Mszą św. w kościele Matki Bożej Łaskawej w Czerniewicach w piątek, 23 marca o godz. 19.00. Więcej informacji, zasady uczestnictwa i deklaracje uczestnictwa na stronie internetowej EDK (edk.org.pl).
 1. W przyszłą niedzielę miesiąca, o godz. 12.30 sprawować będziemy Mszę św. z udziałem osób niepełnosprawnych. O ich dowóz do Katedry i opiekę medyczną w czasie Eucharystii zadba Związek Polskich Kawalerów Maltańskich. Zgłoszenia prosimy kierować pod numerem, który znaleźć można w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej (608662120).
 2. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona zostanie na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji.
 3. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć tygodnik „Niedziela” z diecezjalnym dodatkiem „Głos z Torunia”. W kiosku parafialnym są natomiast do nabycia paschaliki wielkanocne i ozdobne świece rozprowadzane przez Caritas.
 4. Mobilne Centrum Badania Słuchu zaprasza na bezpłatne badania w Toruniu. Odbędą się one dziś w godz. 11.00-16.00 przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego przy Plac Teatralny 2 oraz jutro w godz. 11.00-16.00 przed budynkiem Centrum Kulturalno-Kongresowego na Jordankach.
 5. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariusza Kleps, lat 43, zamieszkałego poza granicami kraju. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
 6. Pamiętamy w modlitwie w tym tygodniu o obchodzących urodziny, imieniny i inne rocznice składając im serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!