Ogłoszenia duszpasterskie 11 lutego 2018

Posted by: KsSzymon
 1. W VI Niedzielę Zwykłą witamy w Katedrze Parafian, Gości i Przyjaciół dziękując za wspólne przeżycie niedzielnej Eucharystii.
 2. W ramach przygotowania do Wielkiego Postu zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu. Początek adoracji dziś po Mszy św. o godz. 12.30, zakończenie przed Mszą św. o godz. 18.00. W poniedziałek i wtorek adoracja od godz. 17.00 do Mszy św. wieczornej.
 3. Dzisiaj także, w ostatnich dniach karnawału, Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na kolektę. Przeznaczamy je na cele gospodarcze.
 5. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze św. w Katedrze o godz. 8.00, 16.30 i 18.00 pod przewodnictwem Księży Biskupów.
 6. Przypominamy, że w Środę Popielcową wiernych między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta i dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i młodsze (od 14 roku życia) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych).
 7. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  • Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszy Św. wieczornej, ok godz. 18.30 (w czasie ferii nie będzie osobnego nabożeństwa dla dzieci),
  • Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00,
  • za udział w nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny.
 8. W przyszłą niedzielę miesiąca, o godz. 12.30 sprawować będziemy Mszę św. z udziałem osób niepełnosprawnych. O ich dowóz do Katedry i opiekę medyczną w czasie Eucharystii zadba Związek Polskich Kawalerów Maltańskich. Zgłoszenia prosimy kierować pod numerem, który znaleźć można w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej (608662120).
 9. Na czas ferii zimowych zawieszamy przygotowania do sakramentów i spotkania grup parafialnych.
 10. Intencje Mszy św., także na ten tydzień, przyjmujemy dziś po Mszach św. w zakrystii, a w tygodniu w biurze parafialnym.
 11. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 12. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Urszulę Matuszewską, l. 65 z ul. Kopernika.Wypraszajmy dla niej radość nieba. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
 13. Chrystus przywracający nam czystość serca niech wspiera szczególnie solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Dzieciom, młodzieży i wszystkim udającym się na zimowe ferie życzymy dobrego wypoczynku.