Ogłoszenia duszpasterskie 10 września 2017

Posted by: KsSzymon
 1. W XXIII Niedzielę Zwykłą witamy w toruńskiej Katedrze Gości, Przyjaciół i Parafian, dziękując za wspólne przeżycie niedzielnej Eucharystii.  
 2. Bóg zapłać za ofiary na kolektę, które przeznaczamy na cele gospodarcze naszej parafii oraz za ofiary składane dziś do puszki przy ołtarzu Niepokalanej przeznaczone na rzecz najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Wydawanie paczek jutro od godz. 16.00 w Piwnicy pod śś. Janami.
 3. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma,
  • w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
  • w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,
  • w sobotę wspomnienie śś. Korneliusza i Cypriana.
 4. W sobotę Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy w naszej parafii tzw. „Wieczystą Adorację”. Zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu w sobotę po wieczornej Mszy św. do godz. 21.00 oraz w niedzielę po zakończeniu Mszy św. o godz. 12.30 do Mszy św. wieczornej.
 5. W zakrystii i w tygodniu w Biurze Parafialnym zapisujemy dzieci i młodzież na przygotowania do I Komunii św. i Bierzmowania. Spotkanie dla dzieci i ich Rodziców odbędzie się w sobotę o godz. 12.00 w Piwnicy pod śś. Janami. Na podobne spotkanie młodzieży i ich Rodziców zapraszamy w poniedziałek, 18 września.
 6. W tym tygodniu do piwnicy pod śś. Janami zapraszamy na następujące spotkania:
  • jutro na godz. 19.00 członków Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej,
  • w sobotę na godz. 9.00 scholę parafialną,
  • w sobotę na godz. 10.00 służbę liturgiczną.
 7. W trosce o piękno liturgii w naszej Katedrze zachęcamy dzieci, aby włączyć się w scholę i służbę ministrancką. Chcemy także zaproponować młodzieńcom i mężczyznom, aby choć w niedzielę i święta zechcieli służyć przy ołtarzu. Zainteresowanych zapraszamy po Mszy św. do zakrystii. 
 8. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Polecamy ją Waszej ofiarności.
 9. W sobotę, 16 września, rusza w Toruniu II Festiwal Muzyki Sakralnej MUSICA VERA. Koncert inaugurujący odbędzie się w kościele św. Maksymiliana na Skarpie o godz. 19.00. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie oraz na stronach internetowych festiwalu i naszej diecezji. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.
 10. Tygodnik „Niedziela” można nabyć przed kościołem i w zakrystii.
 11. Przekazujemy obchodzącym imieniny i urodziny oraz inne rocznice najserdeczniejsze życzenia, a wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!