Ogłoszenia duszpasterskie 10 marca 2019

Posted by: KsSzymon
 1. Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Witamy Gości, Przyjaciół i Parafian naszej Bazyliki Katedralnej. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego przeżycia tego czasu. Taką okazję dają nam umartwienia, wyrzeczenia i dobre postanowienia.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  • Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00,
  • Droga Krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o godz. 17.15, dla młodzieży i dorosłych po Mszy Św. wieczornej, ok godz. 18.30,
  • za udział w nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny.
 3. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się czas Komunii św. wielkanocnej, który potrwa aż do Niedzieli Zesłania Ducha Św. Przypominamy o przykazaniach kościelnych mówiących o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. w okresie wielkanocnym. Karteczki do spowiedzi wielkanocnej można będzie od przyszłej niedzieli odbierać w zakrystii i biurze parafialnym.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na kolektę przeznaczone na cele gospodarcze.
 5. W tym tygodniu zapraszamy do Piwnicy pod śś. Janami na następujące spotkania:
  • w poniedziałek na godz. 17.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św.,
  • w sobotę na godz. 9.00 scholę,
  • w sobotę na godz. 10.00 Liturgiczną Służbę Ołtarza.
 6. W piątek na godz. 20.00 zapraszamy na koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II zatytułowany „Veryovka – Dusza Ukrainy śpiewa dla Boga i mieszkańców Torunia” w wykonaniu Narodowego Chóru Ukrainy.
 7. Przyszła, druga niedziela Wielkiego Postu, to tzw. niedziela Ad gentes. Będziemy modlić się w intencjach misyjnych. Ofiary, które zbierane będą do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczone zostaną na misyjne dzieła Kościoła.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 sprawować będziemy Mszę św. z udziałem osób niepełnosprawnych. O ich dowóz do Katedry i opiekę medyczną w czasie Eucharystii zadba Związek Polskich Kawalerów Maltańskich. Zgłoszenia prosimy kierować pod numerem, który znaleźć można w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej (608662120).
 9. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 10. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Eugeniusza Żaka, l. 59 i śp. Kazimierę Żurańską, l. 89.Wypraszajmy dla niech radość nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 11. Pamiętamy w modlitwie w tym tygodniu o obchodzących urodziny, imieniny i inne rocznice składając im serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!