Ogłoszenia duszpasterskie 10 listopada 2019

Posted by: KsSzymon
 1. W XXXII Niedzielę Zwykłą witamy i pozdrawiamy Gości, Przyjaciół i Parafian. 
 2. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na kolektę gospodarczą. 
 3. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Marcina z Tours,
  • we wtorek wspomnienie św. Jozafata,
  • w środę wspomnienie śś. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.    
 4. Jutro przeżywać będziemy Narodowe Święto Niepodległości. Modlitwą otaczać będziemy naszą Ojczyznę i modlić się za siebie nawzajem i za wszystkich naszych Rodaków prosząc, byśmy dobrze wykorzystali wywalczoną dla nas wolność i niepodległość!
 5. 11 listopada to także druga rocznica nominacji Księdza Biskupa Wiesława Śmigla na Biskupa Toruńskiego. Otaczajmy naszego Pasterza modlitwą nie tylko z okazji tej rocznicy, ale i każdego dnia.  
 6. W piątek o godz. 17.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 7. W tym tygodniu zapraszamy do Piwnicy pod śś. Janami na następujące spotkania:
  • we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy św. próba chóru parafialnego Schola Cathedralis Thoruniensis,
  • w piątek o godz. 17.15 dzieci pierwszokomunijne,
  • w sobotę o godz. 9.00 próba scholi,
  • w sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów.
 8. Od przyszłej niedzieli nie będziemy odprawiać w Katedrze Mszy św. o godz. 7.30! Do marca pierwszą Mszą św. w niedziele i dni świąteczne będzie Eucharystia o godz. 9.00.
 9. Za tydzień o godz. 12.30 comiesięczna Msza św. dla osób niepełnosprawnych. O ich dowóz do Katedry i opiekę medyczną w czasie Eucharystii zadba Związek Polskich Kawalerów Maltańskich. Zgłoszenia prosimy kierować pod numerem, który znaleźć można w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej (608662120).
 10. W przyszłą niedzielę zbierana kolekta przeznaczona zostanie na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Toruńskiej. Wszystkim dobroczyńcom w imieniu kleryków i moderatorów już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać!
 11. Także w przyszłą niedzielę pragniemy włączyć się w akcję „Przybij Asi piątkę”. Zebrane do puszek przy wyjściu z kościoła pieniądze zostaną przeznaczone dla małej Asi, która nie ma kciuków, a operacja pomoże usprawnić jej ręce, uruchomić łokcie i pozwoli na samodzielność. Asia to córeczka p. Rafała, kiedyś ministranta naszej parafii. Polecamy ten szczytny cel ofiarności naszych Parafian i Przyjaciół.
 12. W zakrystii i w Biurze Parafialnym przyjmujemy jeszcze tzw. wypominki roczne, czytane zawsze w ostatnią sobotę miesiąca o godz. 17.50 przed Mszą św. wieczorną, którą przez kolejnych 12 miesięcy sprawować będziemy w intencji tych zmarłych. Nową listę przygotujemy na ostatnią sobotę listopada.
 13. Tygodnik „Niedziela” można nabyć przed kościołem i w zakrystii. Zachęcamy do lektury!
 14. Wczoraj w naszej świątyni pożegnaliśmy śp. Barbarę Orłowską, l. 55. Prośmy dla niej o łaskę nieba. Wieczny odpoczynek, racz jej dać, Panie…
 15. Przekazujemy obchodzącym imieniny, urodziny i jubileusze najserdeczniejsze życzenia, a wszystkim życzymy pięknego świętowania i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!