Ogłoszenia duszpasterskie 10 czerwca 2018

Posted by: KsSzymon
 1. Przeżywając X Niedzielę Zwykłą witamy w toruńskiej Katedrze naszych Gości, Przyjaciół i Parafian.
 2. Dziś Mszą św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Śmigla o godz. 12.30 rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny. Po zakończeniu Mszy św. (ok. godz. 14.00) przemarsz przez toruńską Starówkę.
 3. Natomiast od godz. 16.00 do Fosy Staromiejskiej Duszpasterstwo Młodzieży naszej diecezji zaprasza na Toruńską Strefę Chwały.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na kolektę przeznaczone na dalsze prace remontowo-konserwatorskie w naszej Katedrze.
 5. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Barnaby Apostoła,
  • we wtorek wspomnienie bł. Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Towarzyszy,
  • w środę wspomnienie św. Antoniego z Padwy,
  • w czwartek wspomnienie bł. Michała Kozala.
 6. Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe.
 7. W sobotę o godz. 9.00 próba scholki.
 8. W sobotę o godz. 10.00 w naszej katedrze Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel udzieli święceń prezbiteratu dwóm diakonom toruńskiego seminarium. Zachęcamy do modlitwy w ich intencji oraz o liczne i święte powołania do służby Bożej. Z nabożeństwem czerwcowym łączymy modlitwę nowennową przed święceniami.
 9. W przyszłą niedzielę miesiąca, o godz. 12.30 sprawować będziemy Mszę św. z udziałem osób niepełnosprawnych organizowaną przez Związek Polskich Kawalerów Maltańskich. Zgłoszenia prosimy kierować pod numerem, który znaleźć można w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej (608662120).
 10. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”, który nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 11. Pożegnaliśmy w tym tygodniu w naszej wspólnocie śp. Marię Dzięgielewską, l.82 z ul. Rabiańskiej. Prośmy dla niej o łaskę nieba. Wieczny odpoczynek…
 12. Swoją pamięcią i modlitwą otaczamy obchodzących urodziny, imieniny i inne osobiste rocznice. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże.