Ogłoszenia duszpasterskie 1 września 2019

Posted by: KsSzymon
 1. W XXII Niedzielę Zwykłą witamy w toruńskiej Katedrze Gości, Przyjaciół i Parafian dziękując za wspólne przeżycie Eucharystii. Dziś w naszych modlitwach polecamy ofiary II wojny światowej prosząc o łaskę pokoju dla naszej Ojczyzny i całego świata.
 2. Witamy w naszej wspólnocie Księdza Diakona Przemysława Witkowskiego, który w tym roku akademickim będzie odbywał swoją praktykę duszpasterską w naszej parafii. Życzymy owocnego przeżycia tego czasu, Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy we wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego.
 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne września:
  • w pierwszy czwartek i piątek zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu o godz. 17.00, a w piątek na godz. 17.30 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia,
  • okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od godz. 17.00,
  • w pierwszą sobotę o godz. 8.00 odprawiamy Mszę św. w intencji ofiarodawców i ich rodzin, natomiast Mszę św. wieczorną jako dziękczynienie za kanonizację św. Jana Pawła II. Po Mszy św. przy ołtarzu dedykowanym Ojcu Św. dziesiątka Różańca i Apel Jasnogórski,
  • w sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 5. Członków Rady Parafialnej zapraszamy na zebranie, które odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w Piwnicy pod śś. Janami.
 6. Po wakacjach wracamy do regularnych spotkań dla scholi parafialnej (w sobotę o godz. 9.00 w Piwnicy pod śś. Janami). Zbiórka dla Liturgicznej Służby Ołtarza i ich Rodziców w czwartek po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi tych grup.
 7. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona zostanie – jak w każdą II niedzielę miesiąca – na kontynowanie prac remontowo-konserwatorskich w naszej parafii. Już dziś za wszelkie wsparcie – za składane ofiary i modlitwy w intencji naszej parafii –składamy serdeczne Bóg zapłać!
 8. Od przyszłej niedzieli (w zakrystii) i w tygodniu (w Biurze Parafialnym) będzie można zapisywać dzieci klas trzecich szkół podstawowych na przygotowania do I Komunii św. i młodzież klas pierwszych szkół średnich i zawodowych na przygotowania do Bierzmowania. Przypominamy, że zgodnie z instrukcją Księdza Biskupa przygotowanie do tych sakramentów powinno odbywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii, gdzie położona jest szkoła, do której uczęszcza dziecko. Spotkania organizacyjne odbędą się około połowy września.
 9. Nasza parafia przygotowuje się do przeżycia misji parafialnych, które od 15 do 22 września poprowadzą dla nas Księża Misjonarze. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji owocnego przeżycia tego czasu, już dziś zapraszając do uczestnictwa.
 10. Informujemy, że Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel z dniem dzisiejszym mianował naszego wikariusza, Księdza Andrzeja Jankowskiego, diecezjalnym duszpasterzem kobiet. Życzymy Księdzu Andrzejowi owocnej posługi polecając ją wstawiennictwu Matki Bożej i całej rzeszy Świętych Kobiet.
 11. Tygodnik „Niedziela” do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
 12. Dzieciom i młodzieży oraz wszystkim pracownikom szkół życzymy obfitości Bożych łask w rozpoczynającym się roku szkolnym. Świętującym w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny i jubileusze przekazujemy serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!